Історія

Лубенський професійний ліцей є правонаступником училища механізації сільського господарства №6 (1954-1961 рр.), будівельного училища №4 (1960-1963 рр.), ТУ-2 (1966-1984 рр.). У 1997 році ПТУ-13 (1984-1997рр.) та ПТУ-12 (1961-2003 рр.) були об’єднані в ПТУ-12, яке з листопада 2003 року перейменовано в Лубенський професійний ліцей.

В далекому 1954 році державою приймається рішення про значне збільшення сільгосппродукції і виникає необхідність створення нового навчального закладу. Лубенський міськвиконком виділяє двоповерхове приміщення по вулиці Інститутській і земельну ділянку для майстерень по вулиці Дзержинського. З 1954 по 1961 рр. було підготовлено 2037 трактористів, комбайнерів, механіків, водіїв.

Випускники училища направлялись на роботу не тільки в колгоспи Полтавської області, а і в Казахстан на освоєння цілинних і залежних земель.

На початок 60 років темпи і масштабність будівництва житлових і промислових об’єктів набули небувалого розмаху. Вся країна нагадувала величезний будівельний майданчик. Виникла потреба в наповненні будівельної галузі кваліфікованими робітниками. Училище механізації №6 в 1961 році реорганізовано в будівельне училище №4, а в 1963 році в професійно-технічне училище №12.

Практично заново довелося колективу училища створювати навчально-матеріальну базу, а також надбудовувати третій поверх. Працювали і викладачі, і майстри, і учні.

 За період з 1961 по 1997 р.р. в училищі було підготовлено 7614 робітників будівельних професій.

 В середині шестидесятих років в країні, а відповідно і в Лубнах, почали розвиватися метало- та приладо-будівна галузі, а для підготовки кадрів постановою Ради Міністрів УРСР №94 від 16.05.1966 року створено технічне училище №2, яке з 1984 року реорганізовано в професійно-технічне училище №13. З 1966 по 1997 р.р. ПТУ-13 випустило 8824 учні.

Після об’єднання двох училищ в один колектив ПТУ-12, кадровий склад інженерно-педагогічних працівників змін майже не зазнав, а тому всі кращі традиції залишилися в дії. За період з 1954 по 2004 рр. в об’єднаному закладі підготовлено 21 тисячу робітників різних професій.

У 2003 році ПТУ-12 було перейменовано на Лубенський професійний ліцей.

Нині ліцей готує кваліфікованих робітників найрізноманітніших професій, таких як: штукатур; маляр; слюсар з ремонту автомобілів; кухар; кондитер; столяр будівельний; монтажник гіпсокартонних конструкцій; електрозварник ручного зварювання; електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування та ін..

Матеріальна база постійно поповнюється і оновлюється. Навчання проводиться на основі стандартів ПТО за новітніми педагогічними технологіями.

Адміністрація ліцею в складі директора Юрія Денисенка, заступника з навчально-виробничої роботи Валентини Гиренко, заступника директора з виховної роботи Валентини Соловей, головного бухгалтера Тетяни Шепель, завідувача господарством Анатолія Каюна, методиста Олени Андрущенко, керівника фізичного виховання Володимира Супруненка утримує заклад в доволі стабільному стані, незважаючи на економічні шторми, а мета всього колективу – підвищення рівня професійної підготовки учнів ліцею та забезпечення потреби у робітничих кадрах для підприємств, організацій та установ Полтавської області.

Досягти поставленої задачі цілком реально, бо в ліцеї працюють досвідчені викладачі і майстри виробничого навчання. У постійному творчому пошуку нових форм і методів викладання працюють викладачі Валентина Гиренко, Олена Андрущенко, Зоя Рикова, Олег Іващенко, Ірина Победра, Вікторія Кваша, Оксана Зайцева, . Забезпечують належний рівень професійно-практичної підготовки майстри виробничого навчання Руслан Крицький, Вадим Бельченко, Ольга Бура , Людмила Бадун, Маргарита Гаркавенко, Ольга Корніяченко, Олена Ярмольчук.

Щороку ліцей випускає понад 100 кваліфікованих робітників.

На високому рівні в ліцеї ведеться позакласна виховна, спортивна та гурткова робота.

Випускники ліцею – наша гордість. Вагомий відсоток лубенців пройшов через навчальні кабінети та виробничі майстерні ліцею. Багато з них займають керівні посади.

Головне завдання підготовки кваліфікованих працівників робочих професій, морально загартованих патріотів рідної України, інженерно-педагогічний колектив ліцею виконує з честю.